Drugoklasiści z wizytą w ZGZMTak gwarno w korytarzu Biura ZGZM już dawno nie było! Z wizytą przyszli drugoklasiści  ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Polkowicach, wraz z panią Janiną Szpocińską. A okazją do tych odwiedzin było, przypadające 22 kwietnia, Święto Ziemi.

Dzień Ziemi obchodzony jest wiosną na całym świecie. Święto ma zwracać naszą uwagę na to, jak kruchy jest ekosystem naszej planety i jak bardzo wszyscy powinniśmy dbać o środowisko.
– A dbamy o środowisko między innymi w taki sposób, że wprowadzamy do niego mniej śmieci – powiedział witając młodych gości przewodniczący ZGZM Emilian Stańczyszyn.

W zasadzie całe spotkanie z grupą uczniów poświęcone było tematowi gospodarowania odpadami, czyli temu, czym ZGZM obecnie zajmuje się przede wszystkim. Dzieci, jak się okazało, wiedzą bardzo dużo o segregowaniu śmieci. Podczas multimedialnej prezentacji ich największą uwagę zwrócił komiks o plastikach i ciekawostki w rodzaju „Czy wiesz, że…”.

Trudne, nawet dla dorosłych, tematy śmieciowe osłodziły słodycze, którymi gospodarz poczęstował swoich gości. I było to zarazem empiryczne doświadczanie, jak dużo może wyprodukować odpadów młody człowiek w krótkim czasie…