Rysunek przedstawiający śmietnik– Chciałem, żeby moja postać zachęcała do segregacji śmieci, dlatego jest uśmiechnięta i wesoła. No, i żeby to był chłopak – powiedział nam Jakub Bryl, zwycięzca naszego plastycznego konkursu. W nagrodę odebrał dyplom i tablet.

Laureat pierwszego miejsca jest uczniem Szkoły Podstawowej nr 1 w Polkowicach.
Stworzony przez niego E-dek przez osiem najbliższych miesięcy będzie pojawiał się w artykułach, dotyczących gospodarki odpadami, a sygnowanych logo ZGZM. Publikacje – na łamach miesięcznika „Jedność”, „Gazety Polkowickiej” oraz dziennika „Polska Gazeta Wrocławska” – finansuje Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu. Niewykluczone, że dla E-dka znajdzie się miejsce także w innych naszych materiałach, związanych z segregowaniem odpadów.

Uroczystość wręczenia nagród laureatom konkursu odbyła się 21 grudnia podczas ostatniego Zgromadzenia Związku Gmin Zagłębia Miedziowego. Jakub Bryl odebrał z rąk przewodniczącego Związku Emiliana Stańczyszyna dyplom i tablet (wart blisko tysiąc złotych). Nagrody – czytniki e-booków – wręczono również autorkom trzech wyróżnionych prac: Julii Matyjak, Dorocie Domagalskiej oraz Weronice Pielech.

– To pierwszy z konkursów, tematycznie związany z segregacją odpadów, ale zapewniam, że będzie ich dużo, dużo więcej. I już zapraszam dzieci i młodzież do udziału – powiedział,  gratulując laureatom i ich opiekunom, szef ZGZM.
(mb)