Goście z RumuniiProfesorowie uniwersytetu w Pitesti przebywający z wizytą studyjną w DWSTiP, odwiedzili również Biuro Związku.
– Wizyta jest częścią umowy, którą nasza uczelnia realizuje w ramach programu Erazmus Plus – powiedział dr Zdzisław Pólkowski, który prowadzi projekt w Dolnośląskiej Wyższej Szkole Przedsiębiorczości i Techniki w Polkowicach. – Jej celem jest zapoznanie się z warunkami funkcjonowania szkolnictwa wyższego w Polsce, a przy okazji – także funkcjonowania administracji publicznej.
Podczas krótkiej wizyty w Biurze Związku rumuńscy goście – Andrea Tabacu i Daniela Iancu z Law School oraz Stefan Tabacu i Tonot Stanciu z Automotive and Transportation School w Pitesti – spotkali się z przewodniczącym Emilianem Stańczyszynem, a przedmiotem rozmowy była m.in. historia działalności ZGZM, charakterystyka zagłębia miedziowego i – oczywiście – gospodarka odpadami.
– U nas również obowiązują dyrektywy unijne, mamy też rządową agencję – powiedziała Andrea Tabacu – Zadania, związane z odpadami zostały scedowane na gminy, ale ona pewno wiele jeszcze przed nami do zrobienia. Z pewnością współpraca międzynarodowa w tym zakresie byłaby jak najbardziej zasadna.
Czystość i porządek panujący na ulicach Polkowic były jedną z rzeczy, na które zwrócili uwagę goście z Pitesti.