Dzikie wysypisko śmieciZnajdź dzikie wysypisko! – Polkowice po raz kolejny zachęcają mieszkańców całej gminy do walki z nielegalnymi śmietniskami. Akcja „Tropiciel Odpadów” potrwa do końca listopada.

Podobnie, jak to było w zimowej edycji „Tropiciela”, celem przedsięwzięcia jest uczulenie mieszkańców na niezgodną z prawem praktykę wyrzucania odpadów w miejscach do tego nieprzeznaczonych. Zadaniem uczestników akcji, do której zaproszono rodziny z terenu gminy Polkowice, jest sfotografowanie dzikiego wysypiska, jeśli na takie natrafią w okolicy. Takie miejsce trzeba zlokalizować, czyli podać adres, współrzędne geograficzne odczytane z GPS lub położenie względem charakterystycznych punktów. Przy loaklziacji pomocny może być System Informacji Przestrzennej, dostępny na www.polkowice.e-mapa.net.

Tropiciel Odpadów powinien następnie informację o wysypisku, zdjęcia i swoje dane (imię i nazwisko, adres, telefon kontaktowy) przesłać mailem lub w formie pisemnej do urzędu gminy, na adres: kancelaria@ug.polkowice.pl bądź Urząd Gminy Polkowice, Rynek 1.
Każde nadesłane zgłoszenie zostanie sprawdzone przez ekopatrol Straży Miejskiej, a efektem będzie usunięcie śmieci ze wskazanego miejsca.
Akcja ruszyła 1 marca i potrwa do 31 listopada 2016 r. Wszystkie nadesłane i potwierdzone zgłoszenia wezmą udział w losowaniu 10 zestawów upominkowych, ufundowanych przez Związek Gmin Zagłębia Miedziowego, partnera „Tropiciela Odpadów”.