Mogą mieć 5 cm,  ale mogą mieć i 12! Chodzi oczywiście o obcasy butów, które założą na siebie uczestniczki biegu, odbywającego się w Polkowicach z okazji święta kobiet.

Bieg na Obcasach odbędzie się już po raz czwarty. Po raz drugi natomiast towarzyszy mu Bieg z Wąsem, czyli impreza dla panów. Zapisy do udziału w zawodach rozpoczną się o godz. 14.00. My jednak gorąco zachęcamy do przyjścia do Parku Miejskiego już w południe. Dzieci będą miały okazję uczestniczyć w zabawach pod okiem instruktora, dorośli w tym czasie mogą oddać się działalności dobroczynnej: oddać krew lub zarejestrować jako dawca szpiku.

Sportowe zmagania rozpocznie w parku o godz. 15.05 Bieg Za Jeden Uśmiech. Dziesięć minut później ruszą panie, a po nich panowie.
Przypomnijmy, że w Biegu na Obcasach mogą wziąć udział osoby w butach na obcasach co najmniej 5-centrymetrowej wysokości. Zdobywczynie trzech pierwszych miejsc otrzymają puchary i drobne nagrody rzeczowe. Upominki będą losowane także spośród wszystkich uczestników zawodów (wśród panów z wąsem będą to zaproszenia na bezpłatne badania prostaty). Co ważne, przed każdym biegiem instruktorzy z klubu „Fitarena” poprowadzą profesjonalną rozgrzewkę zawodników.

Dzień Kobiet w polkowickim Parku Miejskim obfitować będzie w liczne imprezy towarzyszące obu Biegom. Będzie policyjne miasteczko rowerowe, kiermasz kwiatów, korali, bielizny itp., warsztaty plastyczne i dmuchawce dla dzieci.
Organizatorem imprezy, odbywającej się pod patronatem Burmistrza Polkowic, jest Akademia Ruchu Active Life.