Paweł Wechta, prezes Klubu Sportowego Polkowice Związek Gmin Zagłębia Miedziowego sfinansuje dodatkowe zajęcia dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów

Związek Gmin Zagłębia Miedziowego sfinansuje dodatkowe zajęcia dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów. Cykl sportowych turniejów rusza 30 maja.

Decyzję o zaangażowaniu ZGZM w organizację zawodów sportowych dla młodych mieszkańców podjął Zarząd Związku. Przypomnijmy, że ZGZM już był inicjatorem podobnego przedsięwzięcia: ostatnie zawody sportowe odbywały się przed dwoma laty, a ich gospodarzami było pięć związkowych gmin Teraz zakres imprez będzie jeszcze szerszy: w siedmiu gminach zaplanowano rozegranie dziesięciu turniejów.

– Będą to turnieje piłki ręcznej, tenisa stołowego, piłki siatkowej, piłki nożnej, unihokeja oraz zawody w lekkoatletycznych biegach przełajowych – powiedział nam Paweł Wechta (na zdjęciu po prawej), prezes Klubu Sportowego Polkowice, któremu Związek powierzył organizację zajęć.

W turniejach wezmą udział uczennice i uczniowie szkół podstawowych oraz gimnazjów. Przewidziano, że w każdym spotkaniu wezmą udział co najmniej cztery drużyny. Organizator zapewni transport uczestników i ich opiekunów na zawody, posiłek, obsługę sędziowską, opiekę pielęgnacyjną. Szkoła, która będzie gospodarzem turnieju, otrzyma sprzęt sportowy o wartości 1000 zł, a każdy z młodych sportowców – drobną nagrodę. Na zwycięzców oczywiście będą czekać puchary i statuetki.
Dwie z dziesięciu imprez odbędą się jeszcze w tym roku szkolnym. 30 maja w Gaworzycach spotkają się gimnazjalistki, by rozegrać turniej piłki ręcznej, a 13 czerwca w Radwanicach odbędzie się Gimnazjada Dziewcząt i Chłopców. Kolejne spotkania zaplanowano już po wakacjach.