Przedszkolaki walczą ze śmieciami„Ziemia sama nie da rady – segregujmy więc odpady” – takie i inne ekologiczne hasła przyświecały zajęciom z ochrony środowiska, które przeprowadzono w Przedszkolu Miejskim nr 2 w Polkowicach.

Jak zapewniła dyrektor placówki Krystyna Krzyżaniak, specjalne lekcje, poświęcone w szczególności segregacji odpadów, odbyły się w każdej przedszkolnej grupie.  Dzieci uczyły się, jak prawidłowo rozdzielać śmieci, wybrały się też na wycieczkę, by w terenie obejrzeć miejsce, do którego trafiają domowe odpady (czyli Osiedlowy PSZOK), w ramach zajęć plastycznych przekonały się, że z wielu niepotrzebnych przedmiotów mogą powstać np. zabawki.
Dodajmy, że w tym miesiącu Przedszkole nr 2 ogłosiło międzyprzedszkolny konkurs ekologiczny pn. „Eko – bukiet”. ZGZM objął konkurs patronatem. Jesteśmy pewni, że wśród prac zobaczymy wiele wspaniałych dzieł, powstałych z połączenia technicznych zdolności najmłodszych mieszkańców miasta z pomysłowością. Eko – bukiety mają bowiem powstać z materiałów, przeznaczonych do recyklingu.