śmieci posprzątane przed świętamiTapczanów, starych krzeseł i foteli nie zabrakło, choć grudniowa zbiórka pokazała, że już nie mamy w domach zapasów niepotrzebnych odpadów wielkogabarytowych.
– Mebli i innych przedmiotów o nietypowych rozmiarach było tym razem zdecydowanie mniej – potwierdził Zenon Bernas z firmy Van Gansewinkel.
Nasze śmieciowe konsorcjum, tak jak podczas poprzednich wystawek, odbierało z Osiedlowych PSZOK-ów przedmioty, przyniesione przez mieszkańców. W chwili, gdy przygotowywaliśmy ten materiał do druku w trzech gminach zbiórka jeszcze trwała.
O skali grudniowej akcji najlepiej mówi porównanie z wystawkami z września br. Wówczas na terenie gminy Chocianów zebrano w sumie 27,70 ton wielkich gabarytów – a tym razem zaledwie 4,22 tony. Podobnie było w Grębocicach (20,80 t jesienią i 2,44 t w grudniu), Gaworzycach (21,86 t i 4,68 t), Jerzmanowej (18,64 i 6,64 tony) i Przemkowie (14,90 i zaledwie 1,88 t).
Niestety, wystawka po raz kolejny posłużyła niektórym osobom do tego, by przy Osiedlowych PSZOK-ach zostawić stosy śmieci zmieszanych.