Zdjęcie basenuBlisko 500 gimnazjalistów będzie mogło bezpłatnie skorzystać z dodatkowych lekcji pływania. Projekt „Dzieciaki – Pływaki” rusza we wrześniu i w całości zostanie sfinansowany przez ZGZM.
Zajęcia na basenie wracają do harmonogramu związkowych imprez zgodnie z decyzją Zarządu Związku. Przypomnijmy, że poprzednia edycja programu „Dzieciaki-Pływaki” realizowano w 2012, przy wsparciu Ministerstwa Sportu i Turystyki. Jeszcze wcześniej – w 2009 r. ZGZM był organizatorem podobnych zajęć pn. „Pływam!”.  W obu przypadkach z dodatkowych lekcji mogli skorzystać uczniowie szkół podstawowych ośmiu związkowych gmin. Tym razem oferta jest kierowana do gimnazjalistów.

Pływaki do pływania na baseniePocząwszy od 26 września adepci pływania będą spędzać co sobotę w basenie polkowickiego Aquaparku 1,5 godziny.
ZGZM przeznaczył na „Dzieciaki-Pływaki” 96 tys. zł. Pieniądz będą przeznaczone m.in. na opłacenie kosztu transportu uczniów, wynagrodzenie dla dwojga opiekunów danej grupy oraz zakup akcesoriów pływackich: czepków, desek, okularów i „makaronów” piankowych. Zajęcia będą trwały do połowy grudnia br.