Do losowania nagrody specjalnej dyrektor przystąpiła z zamkniętymi oczyma...115 osób oddało swoje w Centralnym Punkcie Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych w ciągu pierwszych dziesięciu dni od otwarcia. Nowo wybudowany obiekt mieści się, przypomnijmy, przy ul, Działkowej 18 w Polkowicach i służy mieszkańcom wszystkich gmin, należących do ZGZM.

Jako pierwsi, 1 kwietnia, tuż po otwarciu bramy o godz. 12.00 przyjechali na Centralny PSZOK panowie Ireneusz i Janusz z Polkowic oraz pan Janusz, mieszkaniec Przemkowa. Do pojemników trafiły zużyte meble, resztki z remontu oraz kilka urządzeń elektronicznych. Przez kolejne dni odwiedzających było coraz więcej – z Tarnówka, Suchej Górnej, Szklar Dolnych, Sobina, Nowej Wsi Lubińskiej, Trzebcza i Polkowic, ale również z Grębocic, Gaworzyc i Wysokiej.

Pierwsi goście, którzy odwiedzili Centralny PSZOK, otrzymały od nas koszulki i drobne gadżety promocyjne Związku. Spośród wszystkich 115 osób w poniedziałek, 13 kwietnia wylosowaliśmy zdobywcę prezentu specjalnego – tabletu. Miło nam poinformować, że otrzyma go pan Józef Halko z Trzebcza.

Projekt pt. „Budowa Centralnego Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych” został dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w kwocie 4 072 760,00 zł