„Szkolny kącik odpadowy” – taką nazwę nosi najnowszy konkurs ZGZM, skierowany do społeczności szkół podstawowych z terenu ośmiu związkowych gmin.
Chcielibyśmy zobaczyć, jak uczniowie wyobrażają sobie ideę segregacji i recyklingu odpadów i w jaki sposób  zachęcają do dzielenia odpadów inne osoby w swoim otoczeniu: kolegów i koleżanki, nauczycieli, rodziców.
Kącik może zawierać elementy przestrzenne, może powstać przy użyciu dowolnej techniki plastycznej lub też… komputerowej. I – zgodnie z Regulaminem, który umieszczamy poniżej – ma być dziełem grupowym, czyli wykonanym samodzielnie przez co najmniej trzech uczniów.
Konkurs wygra szkoła, w której jury dostrzeże kącik najciekawszy pod względem treści i wykonania. Nagrody czekają na laureatów trzech miejsc, nauczycieli-opiekunów oraz uczniów- autorów kącika.
Aby wziąć udział w naszym konkursie należy nie tylko przygotować pomysł, wymyślić nazwę i wykonać kącik odpadowy, ale także należy wypełnić i do 10 grudnia br. nadesłać do Biura ZGZM Kartę zgłoszenia.
Szczegóły konkursu znajdują się w Regulaminie, który umieszczamy poniżej.