Czy karton po mleku można wyrzucić do pojemnika na papier? Na te i inne konkursowe pytania odpowiadali mieszkańcy gminy Grębocice, którzy odwiedzili nasz związkowy namiot.
W Grębocicach gościliśmy w minioną niedzielę podczas zorganizowanego przez tamtejszy ośrodek kultury Turnieju Wsi. Impreza odbyła się już po raz 21 – w tym roku pod hasłem „W krzywym zwierciadle PRL” i jak na motyw przewodni przystało rzeczywiście razem z mieszkańcami przenieśliśmy się do czasów panowania „jedynej słusznej” partii socjalistycznej. Z głośników i mikrofonów leciały przeboje lat 80., 70., a nawet 50. ubiegłego wieku, w parku można było zobaczyć nie tylko samochód marki Trabant, ale również stare aparaty fotograficzne, banknoty, tarkę do prania i inne przedmioty codziennego wówczas użytku.
Organizatorzy zadbali o to, by mieszkańcy, reprezentanci wszystkich sołectw gminy, nie nudzili się podczas imprezy. Przygotowano liczne pomysłowe i z humorem przeprowadzone konkursy zręcznościowe. Chętnych do udziału nie brakowało – mimo padającego niemal przez cały czas deszczu! Entuzjazm uczestników udzielił się również nam, więc nie zważając na lecące z drzew krople zachęcaliśmy przechodniów do wzięcia udziału również w naszym konkursie wiedzy na temat segregacji odpadów.