Trzech mężczyzn podpisuje umowęW czwartek, 20 czerwca, w siedzibie ZGZM przewodniczący Związku Emilian Stańczyszyn podpisał z przedstawicielami firmy Van Gansewinkel z Legnicy oraz polkowickiego PGM umowę na odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych na całym obszarze Związku.
Przypomnijmy, że obie spółki wzięły udział przetargu jako konsorcjum. Każda wniosła swój sprzęt, pracowników i doświadczenie. Jak się okazało, dodatkowym atutem jest Regionalna Instalacja Przetwarzania Odpadów Komunalnych w Trzebczu, którą dysponuje PGM.
– Mogę powiedzieć, ż,e nasze oczekiwania – kiedy jeszcze nie było ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach – dzisiaj znalazły potwierdzenie – stwierdził prezes PGM Tadeusz Żmigrodzki. – Kilka lat temu z niedowierzaniem przyjmowano to, co mówiłem: że nasze przedsiębiorstwo zamiast zmniejszać, trzeba rozwijać. Wygrany przetarg zapewni nam dostawę strumienia odpadów na nasz RIPOK, a już przygotowujemy kolejne działania.
Zadowolenia ze współpracy nie krył też prezes Van Gansewinkel.
– Rozwiązania, jakie przyjęto w ZGZM w zakresie zbiórki odpadów są dosyć nowe. Na początku podziemnych pojemników na odpady segregowane jest stosunkowo niewiele, więc koszty będą wysokie i na pewno nie ma mowy o jakimś dużym zysku – przyznał Grzegorz Szmuc. – Ale oczywiście jesteśmy bardzo zadowoleni z wyniku przetargu, tym bardziej, że na tym rynku działamy już od dziesięciu lat.
Zadaniem konsorcjum od 1 lipca br. będzie odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych z zamieszkanych nieruchomości. Wiąże się z tym wiele innych zobowiązań, wynikających z podpisanej umowy, m.in. prowadzenie Biura Obsługi Klientów.
Już wiadomo, że BOK będzie się mieścił na terenie PGM w Polkowicach przy ul. H. Dąbrowskiego 2 (budynek nr 4, wejście od strony parkingu), na parterze, w pokoju nr 1. Mieszkańców będą obsługiwały dwie osoby.

Trzech mężczyzn podpisuje umowę