Po raz kolejny ruszamy z akcją zbierania odpadów wielkogabarytowych

Strona główna/Aktualności/Po raz kolejny ruszamy z akcją zbierania odpadów wielkogabarytowych

Po raz kolejny ruszamy z akcją zbierania odpadów wielkogabarytowych


Mieszkańcy Gmin należących do Związku po raz kolejny będą mogli wystawiać swoje odpady wielkogabarytowe oraz zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny przy osiedlowych PSZOK, skąd odbierze je „GRATOWÓZ”.

Pamiętajcie o tym jakie odpady zbieramy, a jakich nie możecie wystawiać!

TO ZBIERAMY:

meble, dywany, wykładziny, rowery, wózki oraz zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny (pralki, lodówki, telewizory, monitory, golarki, suszarki itp.)

TEGO NIE ZBIERAMY:

części samochodowych (zderzaki, kołpaki), opon, odpadów budowlanych i remontowych (urządzeń sanitarnych, gruzu budowlanego, waty szklanej, papy), odpadów biodegradowalnych, odpadów szkodliwych i niebezpiecznych(takich jak: farby, lakiery, kleje, oleje, smary, środki ochrony roślin oraz opakowania po tych odpadach), odpadów zmieszanych.

Odpady muszą być wystawione we wskazanym dniu odbioru do godziny 6:00. Zabrania się wystawiania odpadów poza wskazanym terminem „wystawki” na teren Osiedlowych PSZOK – jest to wykroczenie podlegające karze grzywny.

Poza terminem zbiórki, odpady wielkogabarytowe oraz zużyty sprzęt elektryczny
i elektroniczny można nieodpłatnie przekazać do Centralnego Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych, który zlokalizowany jest w Polkowicach przy ul. Działkowej 18. Punkt czynny jest: od poniedziałku do piątku w godzinach od 12:00 do 19:00, oraz w soboty od 10:00 do 15:00. W przypadku wątpliwości, czy dany odpad podlega zbiórce – prosimy o kontakt telefoniczny pod numerem: 76 847 91 30.

2021-02-23T08:46:31+01:0019 lutego 2021|
Go to Top