Ludzie na imprezie na dworze

W ubiegłym roku ZGZM był obecny na kilkudziesięciu imprezach w regionie, o różnym charakterze i zasięgu. Jednym z większych spotkań było Święto Miodu i Wina w Przemkowie.

120 tys. zł – taką kwotą ZGZM wesprze w tym roku organizację imprez o charakterze kulturalnym, rekreacyjnym lub sportowym, przygotowanych we wszystkich członkowskich gminach. Warunkiem udzielenia wsparcia jest to, by oferta miała zasięg międzygminny, a więc była skierowana do wszystkich mieszkańców z terenu ZGZM.

Wśród nadesłanych z gmin propozycji, które zarząd Związku zaakceptował na osttanim posiedzeniu, znalazły się: Majówka Związku Gmin Zagłębia Miedziowego w Chocianowie, zawody Dolnośląskiej Międzyszkolnej Ligi Kolarskiej w Obiszowie (gm. Grębocice), Jarmark Kupiecki Produktów Tradycyjnych i Regionalnych w Gaworzycach, Festiwal Piosenki XXI-wiecznej w Białołęce (gm. Pęcław), dożynki gminne w Przemkowie, Forum Ekoenergetyczne w Polkowicach, Hubertus w Jakubowie (gm. Radwanice) i II Bieg Gęsi w Jerzmanowej.

Przypomnijmy, że ZGZM w tym roku będzie również współgospodarzem takich przedsięwzięć, jak powiatowe święto plonu, Święto Miodu i Wina, Przegląd Zespołów Folklorystycznych oraz Maraton MTB o Puchar Wzgórz Dalkowskich.