Ekipa filmowa

Jedna z filmowych scen, kręconych pod ziemią.

Ekipa filmowców gościła w kopalni „Lubin”. Podziemne korytarze wykorzystano jako naturalną scenografię dla telewizyjnej wersji spektaklu „Orkiestra”.
Sztukę, której scenariusz napisał Krzysztof Kopka, publiczność naszego regionu miała okazję obejrzeć jesienią 2011 r. Balladową opowieść z historii zagłębia miedziowego – z perspektywy górniczej orkiestry –

wyreżyserował na 50-lecie KGHM dyrektor legnickiego teatru Jacek Głomb. On też realizuje ekranizację spektaklu.
Ponadczterdziestoosobowa ekipa filmowców w miniony weekend gościła w kopalni „Lubin”. Większość po raz pierwszy w życiu miała okazję zjechać na dół i zobaczyć podziemne chodniki. Wśród „debiutantów” w tej roli znalazł się m.in. autor zdjęć do filmu, Arkadiusz Tomiak. Ale też dla górników obecność aktorów i kamer w miejscu pracy była niezwykłym wydarzeniem.
Spektakl dla teatru telewizji jest kooprodukcją legnickiego Teatru Modrzejewskiej i TVP Wrocław. Finansuje ją miedziowa spółka. Premierę na małym ekranie zaplanowano na 4 grudnia, w telewizyjnej Dwójce.

Konferencja dotycząca filmu

Jolanta Kowalska z TVP, dyrektor kopalni Krzysztof Tkaczuk, dyr. naczelny ds. zarządzania i rozwoju w KGHM Bogusław Graboń oraz szef Teatru Modrzejewskiej Jacek Głomb na konferencji prasowej opowiadają o wspólnym przedsięwzięciu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ekipa filmowa

Pracę filmowców pod ziemią 8 kwietnia mogli zobaczyć również dziennikarze.

Sprzęt telewizyjny

A tak wyglądała prowizoryczna reżyserka.

Ekipa filmowa

Odtwórca jednej z ról, Paweł Palcat, w ujęciu kamer i mikrofonów – tym razem dziennikarzy.