Paulinka Nawrot i Arkadiusz Łużny otrzymali od nas zestawy upominków firmowych. Na zdjęciu: z dyrektor działu gospodarki odpadami, Dagmarą Dobroć-Śnioszek.

Paulinka Nawrot i Arkadiusz Łużny otrzymali od nas zestawy upominków firmowych. Na zdjęciu: z dyrektor działu gospodarki odpadami, Dagmarą Dobroć-Śnioszek.

Zwyciężczynią naszego konkursu została pani Barbara Tuczyńska z Jerzmanowej. Zaproponowany przez nią tytuł – „EKO-logiczni” – znajdzie się na winiecie prasowych informacji Związku na temat ochrony środowiska, gospodarowania odpadami, a zwłaszcza – prawidłowej segregacji odpadów komunalnych.

Jak już informowaliśmy, komisja konkursowa oceniła propozycje 27 autorów w różnym wieku. Wybór tytułu, który z jednej strony jednoznacznie sugerowałby tematykę wkładki, a z drugiej mógł być adresowany i do starszych i do młodszych czytelników – wcale nie był łatwy. Komisja konkursowa raz przychylała się a to do propozycji humorystycznych, a to jednak do poważnych. Ostatecznie to właśnie „EKO-logiczni” uznano za „złoty środek”.

Wybór zaskoczył panią Barbarę Tuczyńską, która na co dzień pracuje w jerzmanowskiej szkole i która to uczniów tej szkoły zachęcała do udziału w naszym konkursie. Jak się dowiedzieliśmy, podobną aktywność wykazało wielu nauczycieli w placówkach na terenie Związku. Wszystkim serdecznie dziękujemy!
Dodajmy, że komisja konkursowa postanowiła wyróżnić także autorów tych tytułów, nad którymi toczono najdłuższą dyskusję: Arkadiusza Łużnego z Polkowic – za „Eko-Info” i Bogusława Klarzyńskiego z Łagoszowa Wielkiego – za „Ekokubełek”.

Na szczególne wyróżnienie zasłużyła uczennica klasy IIa z SP w Jerzmanowej, Paulinka Nawrot. Jej „Segregatorek” podbił serce jurorów do tego stopnia, że postanowiono, iż będzie dodatkowym tytułem gazetowej wkładki. W tej części, która będzie skierowana do dzieci i młodzieży.

Czterysta złotych konkursowej nagrody trafiło do rąk Barbary Tuczyńskiej.

Czterysta złotych konkursowej nagrody trafiło do rąk Barbary Tuczyńskiej.

Tytuły, jak powiedzieli nasi goście, przychodziły im do głów jeden za drugim – i wszyscy żałowali, że regulamin konkursu dopuszczał możliwość zgłoszenia tylko jednej propozycji, bo i samym autorom trudno było wytypować najlepszy.

Laureatom gratulujemy dobrych pomysłów, a wszystkich mieszkańców zachęcamy do udziału w kolejnych proekologicznych konkursach.