Ruszyła kolejna akcja „wystawka” na terenie ZGZM.

Jest to dobry moment , żeby pozbyć się nagromadzonych w domu odpadów wielkogabarytowych i zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, bez konieczności wywożenia ich do Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych.

Jak już wiadomo, gabaryty pozostawiać należy w wyznaczonym dniu, w Osiedlowych PSZOK-ach, czyli tam gdzie na co dzień segregujemy szkło, papier tworzywa i metale, a które to znajdują się w każdej miejscowości na terenie ZGZM.

 

Poza terminem wystawki mieszkańcy mogą  nieodpłatnie pozbywać się gabarytów i wielu innych odpadów, jak m.in.  sprzęt AGD/RTV, odpady budowlane, leki, opony, chemikalia itp. w Punktach Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych w:

– Polkowicach, przy ul. Działkowej 18,

-Radwanicach, przy ul. Stolarskiej 6,

– Grębocicach, przy ul Spółdzielczej 34 A.

W tym roku, na ternie Związku mają powstać kolejne dwa PSZOK-i  w gminie Przemków oraz w gminie Gaworzyce.

Ponadto Związek udostępnił usługę odbioru odpadów wielkogabarytowych i zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego na zgłoszenie. Chęć skorzystania z usługi zgłasza się w Biurze Obsługi Klienta w Polkowickiej Dolinie Recyklingu telefonicznie (76 847 91 30), mailowo (bok@pdr-eko.pl), pisemnie lub osobiście w Polkowickiej Dolinie Recyklingu, przy ul. Dąbrowskiego 2 w Polkowicach. Cena usługi wynosi 60,00 zł za odbiór odpadów luzem i 370,00 zł za kontener o pojemności 7 m3.

Ze względu na wzrost dostępności PSZOK-ów oraz udostępnienie usługi odbioru gabarytów na zgłoszenie, rezygnuje się z dorocznego odbioru odpadów wielkogabarytowych spod Osiedlowych PSZOK-ów.

Szczególnie zachęcamy do skorzystania z „WYSTAWKI 2022”, gdyż jest to ostatni rok, kiedy akcja jest organizowana.

 

Co będziemy odbierać:

meble, dywany, wykładziny, rowery, wózki oraz zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny (pralki, lodówki, telewizory, monitory, golarki, suszarki itp.)

Czego nie będziemy odbierać:

części samochodowych (zderzaki, kołpaki), opon, odpadów budowlanych i remontowych (gruz budowlany, wata szklana, papa), urządzeń sanitarnych (muszle klozetowe, umywalki), odpadów biodegradowalnych, odpadów szkodliwych i niebezpiecznych (takich jak: farby, lakiery, kleje, oleje, smary, środki ochrony roślin oraz opakowania po tych odpadach),odpadów zmieszanych.