Gości przywitał kanclerz DWSPiT Dariusz Zając. Obok na zdjęciu - Mirosława Bożyńska (ZGZM).Uczniowie dwóch polkowickich gimnazjów popisali się wiedzą z zakresu segregacji odpadów. W konkursie na temat śmieci nieznacznie – ale jednak! – wygrali z drużyną studentów Dolnośląskiej Wyższej Szkoły Przedsiębiorczości i Techniki. Konkurs odbył się w miniony czwartek w ramach Polkowickiego Festiwalu Ziemi.

Spotkanie odbyło się w nowej sali konferencyjnej DWSPiT. Dla większości gimnazjalistów była to pierwsza wizyta w murach uczelni, choć nie związana bezpośrednio z jej działalnością. Tym razem bowiem DWSPiT i ZGZM zaprosiły uczniów i studentów na krótki wykład o gospodarowaniu odpadami, a po nim – do udziału w quizie na temat segregacji odpadów.

W konkursie wzięły udział dwie 5-osobowe drużyny. Reprezentanci gimnazjów i uczelni na przemian losowali pytania, na które musieli odpowiedzieć, w drugiej części ich zadaniem było prawidłowe rozdzielenie przygotowanych przedmiotów, zgodnie zasadami segregacji odpadów. Minimalną różnicą punktów konkurs wygrali gimnazjaliści (jakby nie było, zajęcia z ekologii mają jednak w szkole na bieżąco…).

Niezależnie od wyników konkursu, członkowie obu drużyn otrzymali ufundowane przez DWSPiT i ZGZM nagrody za uczestnictwo. Dodajmy, że jedno konkursowe pytanie i jedną nagrodę zachowaliśmy na koniec – dla osoby spośród publiczności, której nazwisko wybrano losowo. Pendrive z logo ZGZM oraz kurs językowy on-line powędrował do gimnazjalisty.
Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w spotkaniu, a uczelni za pomoc w jego przygotowaniu.

ZGZM zadbał, by uczestnikom spotkania nie zabrakło materiałów edukacyjnych na temat zasad segregacji.