Nasz firmowy namiot coraz częściej można spotkać na imprezach plenerowych w całym związkowym regionie. Zachęcamy mieszkańców do pogłębiania wiedzy na temat naszego odpadowego systemu, jednak bez nudnych wykładów. „Lekcje” raczej mają charakter zabawowy.
Na początku czerwca gościliśmy w Chocianowie i Jerzmanowej na festynach z okazji Dnia Dziecka, a w gminie Pęcław wspólnie świętowaliśmy 5-lecie klubu Gwardia Białołęka.

Impreza na boisku w Białołęce miała charakter sportowego spotkania rodzinnego i w ten program wpisały się nasze „śmieciowe” konkurencje. Swoją obecność zaznaczyliśmy również na Biegu Orłana w Przemkowie i podczas Dnia Ochrony Środowiska w Polkowicach.

Psikusa tej imprezie zrobiła pogoda, deszcz zmusił bowiem organizatorów z Wiejskiego Ośrodka Kultury do ulokowania spotkania w zadaszonej hali. Atrakcji pod dachem jednak nie zabrakło, począwszy od spektaklu teatralnego, konkursów nt. ochrony środowiska, segregacji odpadów. Przy okazji wręczono nagrody laureatom konkursów plastycznych, a naukowcy z zielonogórskiej Krainy Eksperymentów pokazali, że wężostwory i minionki mogą powstać również z surowców wtórnych. Do Polkowic wróciliśmy jeszcze 19 czerwca. Trudne niekiedy pytania z zakresu naszego systemu odpadowego, nie odstraszyły mieszkańców, nawet jeśli trzeba było zgadnąć, jak długo rozkłada się w przyrodzie szklana butelka. (Nikt z naszych gości nie uwierzył, że – tak! tak! – trwa to aż 4000 lat!). Trudne niekiedy pytania z zakresu naszego systemu odpadowego, nie odstraszyły mieszkańców. Wiele osób próbowało swoich sił w konkursach lub też w artystycznych warsztatach pod okiem Agnieszki Gruszczyńskiej. My z kolei przyglądaliśmy się atrakcjom, przygotowanym na sąsiednich stoiskach, m.in. przez miejską bibliotekę, PCA i Przedsiębiorstwo Gospodarki Mieszkaniowej, które – jako zarządca Centralnego PSZOK – również „przepytywał” polkowiczan ze znajomości zasad segregacji odpadów.